سفارش تبلیغ
صبا ویژن

آنچه که یکشنبه شب روحانی در تلویزیون گفت

از ابعاد توافق،عدم محدودیت نظامی، دستاوردهای اقتصادی و ...

حجت الاسلام حسن روحانی امشب با حضور در قاب تلویزیون مهمان خانه های مردم بود تا به آنها بگوید توافق هسته ای یک غرس نهال تازه است و نباید انتظار داشت که فردای توافق همه چیز عوض شود.

به گزارش خبرآنلاین، رئیس جمهور در این گفت و گوی مستقیم تلویزیونی گفت: انتخابات خرداد 92 یک رفراندوم بود که نتیجه اش می گفت چگونه باید با دنیا برخورد کنیم. ما گفتیم درشت‌گویی پیروز نمی‌شود، درست گویی پیروز می شود و ما با این منطق راه درست گویی را انتخاب کردیم.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر برجام را با آنچه وعده داده منطبق می داند، اظهار کرد: خوشحالم که فرصتی پیش آمده تا میهمان مردم ایران باشم. می خواهم به این ملت بزرگ به دلیل ایستادگی، صبوری و مقاومتشان خسته نباشید بگویم و تبریک بگویم به خاطر پیروزی های بزرگ شان پس از انقلاب شامل پیروزی انقلاب، پیروزی در دفاع مقدس و حالا پیروزی در مذاکرات.

وی سپس به دلیل جدی گرفتن مذاکرات از سوی دولت اشاره کرد: 777 روز از مصاحبه انتخاباتی من گذشته است. آنچه من آن روز فکر می کردم این بود که ملت ایران در همه صحنه ها پیروز بوده اما همان وقت گفتم که پیروزی در سایه همت مردم، رهنمودهای رهبری و تدبیر دولت محقق می شود.

روحانی ادامه داد: ما در قدم اول دیدیم که مذاکره می تواند اثرگذار باشد و این مذاکرات را بر مبنای مقاومت مردم و دستاوردهای دانشمندان هسته ای پیش بردیم.

رئیس جمهور با اشاره به حضور 73 درصدی در حماسه سیاسی انتخابات خرداد 92 اظهار کرد: انتخابات خرداد 92 یک رفراندوم بود که نتیجه اش می گفت چگونه باید با دنیا برخورد کنیم. ما گفتیم درشت‌گویی پیروز نمی‌شود، درست گویی پیروز می شود و ما با این منطق راه درست گویی را انتخاب کردیم.

روحانی خاطرنشان کرد: یک ماه بعد از ریاست جمهوری من به نیویورک رفتم و جهان عاری از خشونت و افراطی گری را پیشنهاد کردم که مورد موافقت ملت ها در سازمان ملل قرار گرفت و اولین گفت و گوی وزیر خارجه ایران با وزرای 1+5 در آن جا محقق شد.

وی گفت: اگر بخواهم یک کلمه پاسخ بگویم که پس از دو سال چگونه شد، دستاورد امروز بیش از تصور دیروز است. من آن زمان هم امید داشتم اما این موفقیت بیش از تصور من بود. و این امرمرهون هدایت های رهبر انقلاب وهنر و دانش لازم که مذاکره کنندگان ما بود.ما این راه تا پیروز های بزرگ تر ادامه می دهیم.

 <** ادامه مطلب... **>وافقی به بزرگی این توافق نمیشناسم/سه هدف ایران در مذاکرات

رییس جمهور در ادامه اولین گفت و گوی زنده تلویزیونی خود با مردم بعد از توافق هسته ای در پاسخ به این سوال که  یکی از دغدغه هایی که وجود دارد این است که غرب وفای به عهد نمی کند آنچنان که ایران در 5 روز اخر تهدید کردند که مذاکرات را ترک می کنند. شما در این شرایط مذاکرات را چطور تا اینجا رساندید و چشم انداز شما در این باره چیست؟ گفت:  ما بر هر کشوری اگر مذاکره می کنیم بر مبنای اهداف ماست و قدم به قدم مذاکرات برای کسی که فن مذاکره را بلد است قابل سنجش است. مردم ما به طرف مذاکره کننده و برخی از کشورهای حاضر در این مذاکرات اعتماد ندارند چرا که آنها با ما خصومت داشتند و هنوز این خصومت ها ادامه دارد و این به این معنا نیست که اگر با کشوری خصومت داریم باید تا ابد خصومت را ادامه دهیم. شما می دانید در طالبان و افغانستان و کنار رفتن صدام گرچه مستقیم مداخله نداشتیم اما با گروه هایی که در کنار ما بودند اهداف مشترکی را دنبال می کردیم. پس این معنا ندارد اگر کشوری دوست ما نباشد بتوانیم درباره مسائل بین المللی اعتماد کنیم.

وی افزود: 6 کشور بزرگ با ما مذاکره می کردند و ما در توافق ژنو که مربوط می شود به آذر 92 که هنوز هم اجرای آن ادامه دارد ما آنها را آزمایش کردیم. آنها قول دادند تحریم ها را بردارند ما هم قول دادیم برخی محدودیت ها را بپذیریم. پس می شود این توافق را اجرا کرد. این توافق ده ساله است. اگر ما توافق ژنو که دو سال است اجرا می شود را توانستیم پیش ببریم و در واقع یک پنجم مدت زمان توافق امروز را انجام دادیم این علامتی است که می شود کار را پیش برد.

این تفکر که در برابر دنیا دو راه بیشتر در برابر ما نیست یا شکست دیگران یا تسلیم، منطقی پشت آن نیست. راه سومی هست و آن تعامل است. تعامل مبتنی بر منطق و التبه توافق برد برد . توافق برد - براخت جدی نیست و پایدار نمی ماند. توافق برد - برد یعنی ما حس کنیم به اهداف مهم خود دست یافتبم و طرف مقابل  هم همینطور.

 

وی افزود: ما در این مذاکرات سه هدف مهم داشتیم به آن رسیدیم طرف مقابل هم یک هدف مهم داشت و آنها هم ادعا می کنند رسیده است. به این می گویند توافق برد برد. آنچه امرور به دست آمده نمی توانیم بگوییم به آن اعتماد صد در صد داریم. در تجارتی هم که با یک فرد یا کشور انجام می دهیم صد در صد مطمن نیستید طرف عمل می کند اما مکانیزمی می گذارید که اگر او توافق را بهم زد ضرر نکنید طرف مقابل هم  همین مکانیزم را می گذارد. پس ما می توانیم و با اجرای این دو سال و اجرای توافق موقت ژنو امیدوارم این توافق پیش برود. البته ما یک مرحله را گذراندیم بقیه مراحل را هم باید بگذرانیم.

در ادامه خبرنگار صدا و سیما  از رییس جمهور پرسید بازرسی ها می تواندد مین هایی پیش روی ملت ایران و سیستم دفاعی باشد جمهوری اسلامی قرار است در قبال آنها چه سیاستی پیش بگیرد گفت: آنها می گویند پیروزی شان در این مذاکرات این است که بین خواست ایران برای رسیدن به بمب اتم تا دست یابی به آن یک سال زمان نیاز خواهد داشت. این از نظر ما خیال پردازی و توهم است.

وی ادامه داد: مسئله هسته ای که به معضل تبدیل شد برای این بود که طرف مقابل احساس کرد ما دنبال ساخت بمب هستیم. البته  استدلال اولیه ای هم داشت و آن این بود که در سال 82 در نمونه برداری های اولیه به این ننیجیه رسیدند آلودگی های بالای 70 درصد وجود دارد و آن زمان پرونده ما را می خواستند ببرند شورای امنیت. برای ما هم عجیب بود. اما بعد روشن شد برخی سانتریفیوژهایی که خریده بودیم دست دوم بوده و غنی سازی شده در کشوری دیگر 75 درصد شده بود. این کشور هم معلوم شد کجا بوده و این مسئله حل شد. اما در عین حال این مسیر توهم آمیز را ادمه دادند و گفتند ایران دنبال بمب است و الان هم می گویند با توافق هسته ای یک سال دستیابی ایران را به بمب اتمی به تاخیر انداختند.

همه می دانند ملت ایران دنبال بمب هسته ای نیست. اگر می خواستیم همان موقع که حمله شیمیایی شدیم بمب شیمیای می ساختیم. اما این مردم شرافتمندانه از منافع ملی دفاع می کنند. جنگ ما در عراق شرافتمندانه بود و دنبال سلاح کشتار جمعی نرفتیم. آن موقع جنگ بود به دنبال سلاح کشتار جمعی نرفتیم، الان که معلوم است نمی رویم. ضمن اینکه فتوای مقام معظم رهبری ساخت و استفاده و نگهداری سلاح کشتار جمعی را حرام کرده است.

وی تاکید کرد: اما ما دستاورد بسیار بزرگی داریم. ما تحت فصل 7 منشور ملل متحد و ماده 41 بودیم. فصل 7 کسی می رود که سازمان ملل تشخیص می دهد که این کشور صلح و امنیت جهانی را تهدید می کند. تا قبل از قطع نامه جیددی به عنوان تهید کننده صلح و امنیت وجهان بودیم. اما امروز طبق همین قطع نامه دننال فناوری صلح امیز هسته ای هستیم. پس امرور از نظر انها کشوری هستیم که باید با ما تعامل شود. هر گاه قطعنامه یا علیه کشوری ذیل فصل7 برده شده سال ها طول کشیده تا بیرون بیایند از جمله عراق و ژابن. اما ما بدون جنک و خواهش و تسلیم در باربر سازمان ملل با منطق و مذاکره و دیپلماسی کار یکردیم خودش عنوان را عوض کرد و 6 قطع نامه قبلی را عوض کرد. این دستاورد بزرگی است.

وی تاکید کرد: این توافق بزرگی است و مانند آن را نمی شناسم. صدا و سیما که خیلی در این رابطه کار می کند و  از صبح درباره برجام برنامه می سازد و بررسی می کند اگر مانند ان را می شناسد بگوید.

 

در دو سال به اندازه 80درصد 10 سال گذشته به تقویت بنیه دفاعی کشور پرداختیم/کنایه به صداوسیما 

رئیس جمهوری در ادامه گفت وگوی تلویزیونی خود تاکید کرد که هیچ محدودیت دفاعی و موشکی ای در توافق هسته ای اخیر به کشورمان تحمیل نشده است.

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام حسن روحانی در سخنان خود با کنایه ای به صداو سیما مبنی بر اینکه «این روزها تلویزیون از صبح تا شب مشغول بررسی برجام است»، گفت: شما که اینقدر روی این موضوع کار می کنید، یک نمونه به ما نشان بدهید که کشوری مشمول بند 7 سازمان ملل شده باشد و بعد از ذیل آن خارج شود. اگر موردی دیدید به ما بگویید. ما تنها کشوری هستیم که توانستیم با مذاکره از ذیل ماده 7 خارج شویم. ما به سه هدف بزرگ اثبات حقمان، خروج از تحریم ها و ادامه فعالیت هسته ایمان رسیده ایم.

وی افزود: در مواجهه با اینکه برخی ممکن است نگران بازرسی ها باشند، باید بگویم که ما چیز عجیب و غریبی را که نپذیرفته ایم. ما پروتکل الحاقی را می پذیریم که 140 کشور دنیا آن را پذیرفته اند و در کشور ما هم اجرا می شود. هیچ کس در دنیا امنیت ملی و اسرار نظامی اش را معامله نمی کند. ما نمی گذاریم اسرار نظامی یا علمی و اجتماعی ما خدشه دار شود. ما دو سال پروتکل الحاقی را اجرا کردیم و برخی روزنامه ها داستان هایی می گفتند که با پذیرش این پروتکل می آیند و زیر زمین ریاست جمهوری و مجلس را می گردند!

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه هیچ نگرانی ای وجود ندارد و قدرت نظامی ما خدشه دار نخواهد شد، ادامه داد: به مردم می خواهم بگویم که برخی می خواهند بگویند دولت دنبال تقویت بنیه اقتصادی، سلامت و دیپلماسی است اما به بنیه دفاعی بی توجه است. اصلا اینطور نیست. کاری که دولت در دو سال گذشته در تقویت بنیه دفاعی انجام داده، معادل 80 درصد 10 سال قبل است. در خرید و تجهیزات نظامی و انبار آن و چیزهای دیگری که خیلی علاقمند به تبلیغ آن نیستیم.

روحانی با تاکید بر اینکه «ما به امنیت ملی مان خیلی حساس هستیم و یکی از دستاوردهای این توافق هم امنیت ملی است»، خاطرنشان کرد: ما هیچگاه از تهدید نترسیده ایم اما با این توافق دیگر هیچ شبه تهدیدی وجود نخواهد داشت. این توافق نه تنها مشکلی برای قدرت دفاعی ما ایجاد نمی کند، بلکه تحریم تسلیحاتی ما 5 سال محدود شده و حتی به شکل موردی ما می توانیم معاملاتی بکنیم. تحریم موشکی ما هم محدود شده است.

به گفته وی، بیانیه جمهوری اسلامی ایران بعد از این توافق صریح بود و تاکید داشت که قدرت دفاعی و موشکی ما محدود نمی شود. تنها موشکی که بخواهد کلاهک هسته ای را حمل کند، در این توافق محدود شده است. ما هم که اصلا به دنبال سلاح هسته ای نیستیم که این برایمان محدودیتی ایجاد کند. ما هیچ طراحی ای در این زمینه نداشته ایم.

رئیس جمهور تاکید کرد که این توافق با هدایت های رهبری ایجاد شد.

 

اقتصاد پساتحریم همچنان مقاومتی است/نقش شبکه های اجتماعی در حمایت از مذاکرات

رئیس جمهور گفت: سیاست اقتصادی ما پس از برداشته شدن تحریم ها همچنان مقاومتی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حسن روحانی در گفت و گوی زنده خبری در شبکه اول سیما، درباره سیاست های دولت برای اقتصاد پساتحریم و نگرانی درباره امکان واردات بی رویه اظهار کرد: دولت از آغاز در شرایط تحریم دنبال حل و فصل مسائل اقتصادی بود و یکی از دلایل موفقیت در مذاکرات همین بود. اگر تورم 42 درصد می ماند، دشمن امیدوار می ماند و می گفت تحریم اثرگذار بوده است.

 

تا پایان دولت، تورم یک رقمی می شود

وی تاکید کرد: دولت به قول های اقتصادی که به مردم داده است، تاکنون پایبند بوده است، تا آخر 92 تورم را به 35 درصد و پایان 93 تورم را به 15 درصد رساندیم و حالا هم از رکود خارج شده ایم و وعده می دهم تا پایان دولت به تورم یک رقمی پایدار می رسیم.

روحانی درباره شرایط تحریم توضیح داد: تحریم هرگز موفق نخواهد بود اما موثر خواهد بود. در آن زمان ما جنسی که وارد می کردیم باید برایش بیمه واسط درست می کردیم. کشتی نمی توانست در بندر ما بیاید. باید در بندر واسط تخلیه و بارگیری مجدد می کردیم، بانک ها تحریم بودند و پول را به واسط می دادیم، حتی 10 درصدحق پرچم می دادیم.

رئیس جمهوری با بیان اینکه از صد میلیاردی که می دادیم، حداقل 25 درصد تلف می شد، گفت: این تحریم ظالمانه بوده است و ضد حقوق بشری و من این را به 5 رئیس جمهور گفته ام و به آن یکی فقط یک گفت و گوی تلفنی داشتم که پرسیدم آیا در حل مشکل جدی هستند یا نه؟

 

کاسبان تحریم مخالف برجام هستند

وی تاکید کرد: کسی از این تحریم ها خوشحال نبود، کاسبان تحریم البته سود می بردیند که در دوبی، چین، اروپا و تهران بودند که الان هم مخالف هستند.

روحانی خاطرنشان کرد: الان دروازه های دنیا به روی ما باز شد، دروازه هایی که تکنولوژی و سرمایه را وارد کنیم.

 

روزهای پرفراز و نشیبی داشتیم

رئیس جمهور گفت: از تیم سیاسی ما تشکر می کنم که کار بزرگی انجام دادند، و برای رسیدن به این موفقیت تیم اقتصادی، فنی و خبری، همه دست به دست هم دادند.

وی با بیان اینکه روزهای پر فراز و نشیبی در این دوسال بر ما گذشت، اظهار کرد: این روزها تمام شود برای مردم توضیح می دهم که چه شب ها و روزهایی پشت سر گذاشتیم.

 

روحانی تشریح کرد: یک روزی در جلسه ای که من خط قرمزهای جدید را به مذاکره کنندگان گفتم، آنها به من گفتند که با این شرایط توافق دیگر امکان پذیر نیست. اما هنگام خداحاظی که دست یکی شان در دستم بود، گفتم کار سختی است اما مطمئن باشید که ما موفق می شویم و ما این روزها را گذراندیم.

وی تاکید کرد: من هیچ وقت ناامید نبودم. لحظه ای در موفقیت تردید نکردم و امروز هم تردیدی در موفقیت این ملت ندارم. تمام مشکلات اقتصادی را ملت حل خواهد کرد چراکه ما رهبر بزرگ و با کفایتی داریم و ملت بزرگ و باهوشی داریم.

 

همه دنیا خوشحالند جز عده ای جنگ طلب و صهیونیست و غاصب

روحانی تصریح کرد: رهبری در انتخابات فرمودند که اگر کسی با این نظام دلخوری دارد، کشورش را که دوست دارد پس پای صندوق بیاید. امروز هم می بینید که همه خوشحالند و فقط صهیونیستها و برخی کشورهای منطقه ناراحتند. آنها میلیاردها دلار خرج می کنند که در کنگره توافق با مشکل مواجه شود و مشخص است که چه کسانی هستند.

وی با تاکید بر اینکه همه دنیا خوشحالند جز عده ای جنگ طلب و صهیونیست و غاصب، بیان کرد: مردم خوشحالند که حقوقشان تثبیت شده که ما با منطق بر توطئه ای که علیه ما بود پیروز شویم.

 

تجریه قبلی تکرار شود، مصیبت است

وی درباره احتمال واردات بی رویه اظهار کرد: این نگرانی به جاست. برخلاف نگرانی که بر خلاف نگرانی درباره بنیه دفاعی است. ما در گذشته سابقه خوبی نداشتیم، روزگاری 700 میلیارد دلار پول نفتی را خرج کردیم. اما نتیجه این شد که دو هزار بنگاه اقتصادی در اوج درآمد دلاری تعطیل شد و 500 هزار نفر بیکار شدند. کالا را وارد کردیم و مردم بیکار شدند. البته برخی درباره برخی کالاها ماننده گندم چاره ای نداریم.

روحانی خاطرنشان کرد: اگر تحریم به طور کلی لغو شود و تجریه قبلی تکرار شود، مصیبت است، جای تبریک ندارد، جای تسلیت دارد.

رئیس جمهور گفت: به وزیر خاجه فرانسه با تاکید گفتم، که با هر کشوری که حاضر بشود سرمایه و تکنولوژی بیاورد برای صادرات مشترک خوشامد می گویم. اقای فایبوس گفت که در پاریس همین را پیش بینی کرده بود.

 

رفت وآمد با خارجی ها را دوست نداریم

وی با بیان اینکه هفته ای یک بار جلسه دارم که با ستاد اجرایی که باید برای جوان ها اشتغال درست کنیم، اظهار کرد: برخی فکر می کنند که ما رفت وآمد با خارجی ها را دوست داریم، اینگونه نیست، ما دنبال اقتصاد و اشتغال هستیم

روحانی گفت: رهبری برای برنامه ششم ابلاغ کردند که دنبال رشد هشت درصدی باشیم. اگر رشد هشت درصد را اجرایی کنیم، در سال 1400، درآمد کشور 59 درصد اضافه می شود و در 20، 4.5 برابر می شود.

رئیس جمهور تاکید کرد: سیاست ما پس از توافق عوض نمی شود و مسیر ما همان اقتصاد مقاومتی است.

 

نقش شبکه های اجتماعی در موفقیت مذاکرات

وی به نقش جوانان در موفقیت مذاکرات و سخنان آنها در شبکه های اجتماعی اشاره کرد و گفت: از جوان ها تشکر می کنم، در شبکه های اجتماعی چه ها که نکردند چه کارهای زیبایی، چه طنرهای قشنگی، چه گرافیک های خوبی که منتشر کردند.

روحانی گفت: برخی می خواستند برخی شبکه ها را مسدود کنند من مخالفت کردم، اما این شبکه ها کار بزرگی کردند. انتقاد منصفانه حق مردم است اما دروغ اتهام، تشویش اذهان عمومی ،ملت ما بیاد مبرا باشد، البته ملت ما مبراست اما اقلیتی هستند که خدا هدایتشان می کند.

 

واکنش روحانی به حاشیه سازی علیه سفر فابیوس/فکرنکنید فردای توافق همه مشکلات حل می شود

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید فضای داخلی کشور را امن نگاه داریم، گفت: نباید تا یک وزیر خارجه می آید بگوییم این کشور 20 سال پیش فلان کرد! ما پرونده های قدیمی را رو نکنیم تا آنها هم این کار را بکنند!

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام حسن روحانی در ادامه گفت و گوی مستقیم خود با مردم در پاسخ به سوالی که به راستی آزمایی فعالیت هسته ای ما از سوی آژانس و نگرانی از اعمال فشار آنها در مسیر پیشرفت هسته ای کشورمان اشاره داشت، گفت: زمانی سانتریفیوژهای آلوده را در بسته بندی نو به ما داده بودند که آلودگی هایی را نشان میداد و آژانس به آن پی برد. ما در هیچ یک از بازرسی ها مشکلی نداشته ایم و تا کنون هیچ یک از اسرار ما افشا نشده است. البته ما باید قانون را بلد باشیم و به امور مسلط باشیم. در حال حاضر هم سازمان انرژی اتمی و هم نیروهای نظامی ما به موضوع اشراف دارند.

وی با اشاره به اینکه عده ای در کره جنوبی به دنبال پنهان سازی فعالیت هسته ای خود بودند و دولتشان پس از مخالفت و محاکمه آنها تعهد داد که دیگر به دنبال این موضوع نرود، گفت: وضعیت در کشور ما متفاوت استو ما هیچ پنهان کاری ای نداریم.

روحانی که معتقد بود پیروزی ما در مذاکرات، پیروزی غرور و عزت ملی ماست، ادامه داد: ما به توافق برد-برد دست یافته ایم و احساس افتخار می کنیم و به همه دیپلمات ها و دانشمندان هسته ای و شهدای هسته ایمان درود می فرستیم. موفقیت های ما فقط سیاسی و حقوقی و اقتصادی نیست. ما از نظر فرهنگی پیروز شدیم و در جهان اثبات کردیم که گفت و گو و مذاکره پیروز است و گفتمان بر مبنای احترام و تکریم می تواند بر تهدید پیروز شود.
وی افزود: من در روز تحلیف در حضور نمایندگان 150 کشور گفتم که با زبان تکریم با ملت ایران سخن بگویید و هم اکنون می بینید که دنیا به این نتیجه رسیده که با ما با تکریم سخن بگوید. البته این یک نهال تازه غرس شده است و باید از آن مراقبت کنیم تا تقویت شود.
به گفته وی، پس از این توافق ما یا می توانیم قیمت دلار را کاهش داده و کشور را پر از کالاهای خارجی کنیم و قیم ها را پایین بیاوریم و یا اینکه آن را در تولید داخلی سرمایه گذاری کنیم. ما راه دوم را در پیش می گیریم. هدف مردم ما دستیابی به منافع آنی اما مضر نباشد و به دنبال رونق اقتصادی و اشتغالزایی باشد. این همان درون زایی و برون نگری است.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه انشالله تا پایان دولت نرخ تورم یک رقمی می شود، از مردم خواست تا در امور مشارکت کنند و گفت: من 20 سفر استانی رفته ام و 600 پروژه میانی و مهم به دست مردم طراحی شده که بخشی از آن اجرا شده و بخشی در دست اجرا است. در این سفرها 500 نفر کارآفرین ایرانی مقیم خارج از کشور به ایران آمدند و به ما کمک علمی، فنی، تجاری، سرمایه گذاری و .. می کنند. انتظار ما در درجه اول از خود ایرانیان است که تکنولوژی و سرمایه را به کشور بیاورند و ورود سرمایه به کشور را تسهیل کنند.
روحانی گفت: بررسی برجام هیچ اشکالی ندارد و ما تا روزی که 1+5 لغو همه تحریم ها را اعلام کند و ما هم اقداماتمان را ظرف یک ماه انجام دهیم، مشکلات حل می شود. با لغو تحریم ها سرمایه و تکنولوژی و نشاط به کشور می آید و شرایط عوض می شود. دستمان در فروش نفت باز می شود.اما کسی فکر نکند امروز که توافق شد، فردا همه چیز عوض می شود، نه اینگونه نیست. این یک نهال غرس شده است. در این فاصله باید هم دل و همزبان باشیم و همه کنار هم باشیم. دولت هیچ جا بدون حضور و حمایت مردم موفق نخواهد بود.
وی در پاسخ به سوالی درباره رفت و آمدهای دیپلماتیک و مسائل منطقه، اظهار داشت: اصول ما هیچگاه تغییر نمی کند. کما اینکه در مذاکرات نیز این اصول تغییر نکرد. ما روی غنی سازی و توسعه خود و راکتور اراک و فردو ایستادیم. روی اصولمان در منطقه هم می ایستیم. البته حتما توافق فضای جدیدی در منطقه می آفریند. ما تاکید داریم که راه حل مساله سوریه و یمن، سیاسی است.
رئیس جمهور در پایان این گفت و گوی تلویزیونی گفت: حتما در سالگرد تاسیس دولت، یک نشست درباره دستاوردهای دولت خواهم داشت و درخواست هایم از ملت را بیان می کنم. برای مردم و دانشمندان و دیپلمات ها آرزوی توفیق دارم. برای رهبری هم که همه جا حمایت و هدایت کردند آرزوی سلامت و طول عمر دارم.
تاریخ : دوشنبه 94/5/12 | 4:4 عصر | نویسنده : رهرو | نظر

  • paper | ایکس باکس | قالب بلاگ اسکای
  • کد نمایش آب و هوا

    کد نمایش آب و هوا

    کدهای جاوا وبلاگ

    قالب وبلاگ